Dentysta NIE BOLI

Prawda czy mit?

PRAWDA!

Dzisiejsza nowoczesna stomatologia stawia na skuteczne leczenie przy jednoczesnym zapewnieniu Pacjentowi maksymalnego komfortu. Jednak nie zawsze tak było. Wspomnienia wielu z nas nie należą do przyjemnych, wręcz odwrotnie: dentysta kojarzył się nam z bólem, a wizyta w gabinecie z niechcianą koniecznością. Na szczęście czasy się zmieniły…

Nowoczesne gabinety dentystyczne dysponują całym szeregiem urządzeń i leków dzięki którym leczenie zębów już nie boli.
W naszej Klinice – nie bez powodu nieboli.pl 🙂 – gwarantujemy Pacjentom bezbolesne leczenie. Czym dysponujemy? – tradycyjne środki znieczulające, igły cieniutkie jak najcieńszy włos oraz hit ostatnich lat, preferowany przez Pacjentów, system znieczulenia komputerowego The Wand.

122208795403051   the wand

Dlaczego znieczulenie komputerowe The Wand nie boli?
Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem co „rozpycha” tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu. The Wand działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjolgiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe.

Dla bardzo zestresowanych Pacjentów mamy również „znieczulenie przed znieczuleniem” – smakowy żel znieczulający śluzówkę przed wkłuciem. Dla Pacjentów z dentofobią (panicznym lękiem przed dentystą) lub przy długich i bardziej rozległych zabiegach możemy zaproponować sedację, czyli częściową narkozę.

Jednak oprócz farmakologii najważniejsze jest szeroka diagnostyka, uśmiech i cierpliwość personelu oraz obowiązkowe „nic nierobienie” przez zaskoczenie 🙂

Jeżeli macie Państwo jeszcze jakieś pytania zapraszamy na konsultacje. Nasi lekarze, asystentki i cały personel udzieli szczegółowych informacji.

A więc niech dentysta nieboli.pl !

————————————————————————————–

Autor:

Piotr Boryczka   lekarz stomatolog Centrum Zdrowego Uśmiechu Piotr Boryczka

 

Jedna myśl nt. „Dentysta NIE BOLI

  1. Emilia Tkaczyk

    Miałam znieczulany ząb przed borowaniem metodą komputerową Wand i bólu nie było praktycznie żadnego. Szkoda, że nie tylko niektóre gabinety w Polsce mają taką aparaturę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.