Ewa Bieniek

Powrót doLekarze dentyścistrony wyżej
Studia stomatologiczne ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Staż podyplomowy odbyła w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W roku 2004 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych pracą doktorską o tytule: "Analiza wartości wskaźników charakteryzujących stan jamy ustnej dzieci z cukrzycą" w Zakładzie Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej w Łodzi.
 
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Bierze udział w licznych kursach szkoleniach i konferencjach naukowych z dziedziny stomatologii i ortodoncji. Po studiach kształciła się głównie w ortodoncji. Szczególną przyjemność oprócz leczenia aparatami stałymi, sprawia jej leczenie ortodontyczne dzieci powyżej 6 roku życia, stosując ortodoncję posturalną z użyciem aparatów ruchomych typu BIOBLOK. Ortodoncja posturalna to zarówno leczenie, jak i uczenie oraz trening. Zadaniem lekarza zajmującego się ortotropią jest stworzenie zespołu terapeutyczno-trenerskiego, gdzie wyedukowani rodzice pomagają w leczeniu swojego dziecka, a lekarz nadzoruje przebieg leczenia i wyznacza cele.
Praktykę zawodową zdobywała zarówno w kraju jak i zagranicą (Klinika Stomatologiczna w Malmo, Szwecja). Biegle włada językiem angielskim.
 
Prywatnie lubi nurkować, jeździć na na rowerze i nartach. Z sukcesami uprawia lekką atletykę, biegi sprinterskie (liczne medale Lekarskich Mistrzostw Polski i Świata). 
Wolny czas spędza z przyjaciółmi i rodziną.

Certyfikaty: