Jakub Bukowski

Powrót doLekarze dentyścistrony wyżej
 
Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie studiów aktywny członek kół naukowych i autor nagrodzonej na 28 Międzynarodowej Konferencji Studentów Medycyny pracy badawczej w dziedzinie periodontologii. Staż podyplomowy odbył w V Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie, gdzie pod okiem doświadczonych specjalistów doskonalił nabyte na studiach umiejętności. 
 
Obecnie pełni rolę asystenta w Zakładzie Periodontologii, Profilaktyki i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej CM UJ. Prowadzi zajęcia dydaktyczne szkoląc nowe pokolenia młodych dentystów. Kieruje także badaniami naukowymi z zakresu periodontologii. 
Doktor Bukowski odbywa również w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie szkolenie specjalizacyjne z periodontologii. Członek Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Europejskiej Federacji Periodontologicznej. 
 
Doktor Jakub Bukowski w naszej Klinice odpowiada za diagnostykę i leczenie schorzeń przyzębia, czyli tkanek otaczających zęby - dziąseł, kości oraz błony śluzowej jamy ustnej.
Zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem pacjentów periodontologicznych, borykających się z zapaleniem dziąseł oraz zapaleniem przyzębia (dawniej zwanego paradontozą). Wykonuje wszystkie typy zabiegów periodontologicznych polegających na profesjonalnym oczyszczeniu powierzchni zębów (zarówno nad- jak i poddziąsłowo) ze złogów płytki i kamienia, będących przyczyną zapalenia.
 
Doktor Bukowski diagnozuje i leczy także wszelkie schorzenia błony śluzowej jamy ustnej - to do niego trafiają Pacjenci wymagający oceny zmian śluzówkowych takich jak afty, patologiczne przerosty śluzówki, plamki barwnikowe czy zmiany infekcyjne.
 
Zajmuje się także kwalifikacją i wykonywaniem zabiegów z zakresu chirurgii regeneracyjnej i estetycznej mikrochirurgii śluzówkowo-dziąsłowej, w skład w której wchodzą zabiegi chirurgicznego pokrycia recesji (miejsc gdzie dziąsło „zanika”, a jego brzeg odsuwa się od korony zęba w stronę korzenia, odsłaniając często nadwrażliwą szyjkę zęba). 
 
Prywatnie zagorzały wielbiciel polskich i zagranicznych autorów literatury popularnonaukowej. W wolnych chwilach miłośnik eksperymentów kulinarnych i cukierniczych.
 
 
Certyfikaty: