Paulina Kojat

Powrót doLekarze dentyścistrony wyżej
Absolwentka kierunku Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Staż podyplomowy odbyła w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.  
 
Doktor Paulina Kojat obecnie jest także zaangażowana w pracę dydaktyczno-naukową Zakładu Protetyki Stomatologicznej stanowiącego część Katedry Protetyki Stomatologicznej i Ortodoncji UJ CM. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego z zakresu protetyki stomatologicznej. Praca na uczelni pozwala Pani Doktor nabywać wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnej protetyki, które pozwalają jej na profesjonalne i kompleksowe leczenie Pacjentów. 
 
Doktor Paulina Kojat w naszej Klinice zajmuje się szeroko rozumianą odbudową zniszczonych zębów. Pani Doktor wykonuje zarówno standardowe wypełnienia kompozytowe niewielkich ubytków, ale także większe odbudowy zachowawczo-protetyczne zębów takie jak inlay, onlay, overlay czy korony protetyczne. 
 
W przypadku ubytków głębokich powodujących zapalenie miazgi (nerwów i naczyń położonych wewnątrz zęba) przeprowadza także leczenie endodontyczne z użyciem mikroskopu, co gwarantuje precyzję i staranność oczyszczenia kanałów zębów. W obrębie zainteresowań Pani Doktor znajduje się także estetyczna, minimalnie inwazyjna metamorfoza uśmiechu zwana popularnie bondingiem, polegająca na remodelingu kształtu i koloru zębów z użyciem kompozytu. 
 
Do leczenia każdego Pacjenta podchodzi z zaangażowaniem, dbając zarówno o dokładność wykonywanych procedur, jak i o komfort Pacjenta.
 
W wolnych chwilach lubi aktywny wypoczynek oraz gotowanie.
 
Certyfikaty: