Wybielanie zębów

Powrót doStomatolog radzistrony wyżej

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wybielaniu Beyond

dyplomowana higienistka Centrum Zdrowego Uśmiechu Anna Maciejowska


Wybielanie zębów lampą Beyond odbywa się na jednej wizycie - zabieg trwa 45 - 60 min.

Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez lampę Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentacje 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA.

Beyond używa bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480, a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe.

Lampa Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki użyciu najnowszej techniki optycznej, dzięki czemu nie ma podrażnienia nerwów. 30 minutowy proces jest bardzo efektywny szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę.

Wybielone zostają zęby, które utraciły swoją naturalna barwę po stosowaniu takich lekarstw jak tetracyklina. Środek wybielający zawiera również składnik obniżający wrażliwość zębów.

  

  • Czy moje zęby nadają się na wybielanie zimnym światłem?

System Beyond daje zaskakujące rezultaty, każdemu, kto chciałby wybielić zęby. Przede wszystkim dotyczy to osób, których zęby zostały przebarwione w wyniku palenia tytoniu, picia kawy czy herbaty. Beyond wybieli również zęby przebarwione tetracykliną, poplamione fluorem czy tez zażółcone poprzez stosowanie leków.

  • Jak bardzo wybielone będą moje zęby?

Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby uzyskają odcień od 5 do 14 odcieni bielszy (wg skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby.

  • Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Od kilku miesięcy do kilku lat - w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej.

  • Jaka jest różnica pomiędzy systemem Beyond, a innymi metodami?

Ta technika wybiela zęby natychmiastowo, bez żadnych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów i daje najlepszy, możliwy rezultat.

  • Jak długo trwa zabieg wybielania Beyond?

Zaledwie 30 – 45 minut. Przebarwienia, które pojawiły się w ciągu lat znikają, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zabieg nie trwa dłużej niż wizyta u fryzjera, manicure czy też wypicie filiżanki dobrej kawy.

  • Jak bezpieczny jest zabieg Beyond?

Technologia zimnego światła Beyond jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło stosowane w naszym systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zęba ani szkliwa. Jednak w czasie trwania zabiegu jak i po jego zakończeniu może wystąpić okresowa nadwrażliwość zębów o różnym stopniu nasilenia. Jeśli Twoje zęby są nadwrażliwe można znieczulić się przed wybielaniem lub w trakcie trwania zabiegu, a po wybielaniu - zastosować sprawdzony środek przeciwbólowy.

  • Jak mam dbać o moje zęby po zabiegu?

Pierwsze 48 godzin po zabiegu nazywane są ,,białymi godzinami” . Należy wstrzymać się od palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli, czerwonego wina i innych ,, kolorowych” napojów oraz spożywania pokarmów zawierających barwniki. Aby utrzymać biel zaleca się regularne szczotkowanie zębów dobrą pastą wybielającą. Zabronione jest również przez pierwsze 48 godzin po zabiegu używanie past, płynów do płukania i nici dentystycznych zawierających fluor, gdyż powoduje on przebarwienie zębów.

  • Czy wypełnienia zostaną wybielone?

Nie. Wybielone zostaną tylko zęby naturalne, natomiast wypełnienia i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, inlay, onlay) nie zmienią koloru.


»  Sprawdź jesienną promocję na wybielanie Beyond w naszej klinice!