Przyszła MAMA w gabinecie u stomatologa

Bycie mamą to ciężki i odpowiedzialny etat:)

Staramy się do niego odpowiednio przygotować, czytamy różne artykuły, książki pediatrów i pedagogów, zaczynamy uważać na to co jemy. Chcemy być w pełni przygotowane na dwie kreski … Chłoniemy wiedzę na temat ciąży, szukamy najlepszych szkół rodzenia, aby od samego początku zapewnić maluszkowi to, co najlepsze.
Dbanie o te wszystkie rzeczy będzie piękne i pełne jeśli także pomyślisz – droga przyszła mamo – o swojej jamie ustnej. Twoje zdrowe zęby to także zdrowie w ciąży i zdrowie Twojego maluszka. Przesada?

Naukowcy potwierdzają korelację pomiędzy przebiegiem ciąży, wczesnym porodem czy wagą urodzeniową maluszka w odniesieniu do zdrowia i higieny jamy ustnej przyszłej mamy.
Jama ustna to miliony bakterii, które razem z krwią krążą po całym Twoim organizmie.
Ciąża to także huśtawka hormonalna, która powoduje dolegliwości w postaci porannych wymiotów, czy rozpulchnionych, krwawiących dziąseł. Jeśli dodamy do tego chorobę próchnicową Twój dyskomfort w ciąży może się znacznie zwiększyć…

Stanem idealnym jest uzyskanie „sanacji” czyli pełnego zdrowia jamy ustnej zanim jeszcze okaże się, że jesteś w ciąży. Oczywiście zęby można i należy leczyć podczas ciąży, ale z pewnymi zabiegami trzeba poczekać do środkowego trymestru. Tymczasem ból zęba nie jest komfortowy, kiedy ilość środków przeciwbólowych jest ograniczona. Wliczając w to stres, lepiej zadbać o zęby wcześniej.

Jak nauczyć się dbać o zęby, żeby nie powtarzać mitycznego hasła „jedna ciąża – jeden ząb”?

Zapraszam Cię Droga Mamo na wizytę „Prenatal”, na której dowiesz się jaki jest stan Twojej jamy ustnej. Porozmawiamy o problemach, które mogą powodować erozję szkliwa czy krwawienie z dziąseł i znajdziemy na te problemy radę! Wykonamy zabieg usunięcia kamienia nazębnego i osadu, wzmocnimy Twoje zęby związkami fluoru lub hydroxyapatytu, pokażemy Ci gdzie jest problem i jak go rozwiązać.

A kiedy już każdy, 26 maja będzie obfitował w laurki i słodkie całusy :), zapraszam Cię na wizyty „Pierwszy ząbek”. Podpowiem jak zadbać o jamę ustną noworodka i niemowlęcia, bo przecież chcemy, żeby dziecko od początku miało dobry start! Pokażę Ci jak zadbać o maluszka zanim jeszcze pokaże się pierwszy ząbek, jak radzić sobie z bolesnym ząbkowaniem, kiedy zacząć szczotkować ząbki. Dobiorę i zaprezentuję najnowsze akcesoria. Podpowiem Ci korzystając również z własnego doświadczenia jako mama dwójki chłopców i jako wieloletnia higienistka stomatologiczna jakich błędów unikać i na co zwracać szczególną uwagę. Jeśli nawiążemy nić porozumienia nasze spotkania mogą rosnąć razem z dzieckiem:) … przechodząc w wizyty adaptacyjne, które przygotują dziecko do jego pierwszej, bezstresowej wizyty u lekarza dentysty.

—————————————————————————————-

  Dyplomowana Higienistka Centrum Zdrowego Uśmiechu Małgorzata Szymańska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.