Implanty - warunki gwarancji

Powrót doOferta specjalnastrony wyżej
Naszym Pacjentom możemy zaproponować wszystkie typy implantów, od standardowych do tzw. implantów przeznaczonych do zadań specjalnych ( takich jak mała ilość kości, wąska przestrzeń między zębami, natychmiastowa implantacja zaraz po usunięcia zęba). Implanty ze specjalną powłoką pozwalającą na skrócenie okresu wgajania implantu -  w cenie od 3800 zł do 4500 zł
 
GWARANCJA PRODUCENTA:
Wszystkie implanty, które wszczepiamy w Centrum Zdrowego Uśmiechu objęte są wieczystą gwarancją producenta. Okres gwarancji na łączniki tytanowe wynosi 10 lat. Łączniki pełnoceramiczne objęte są 5 letnią gwarancją producenta. 
Gwarancja obejmuje wyłącznie oryginalne produkty Straumann. Nie wszczepiamy implantów i nie używamy łączników przyniesionych przez Pacjenta, pochodzących z niewiadomego źródła..
 
Szczegółowe warunki gwarancji: 
 
Gwarancją objęte są wady materiałowe (sam implant) bez kosztów materiałów jednorazowych do ponownego wszczepienia implantów oraz zabiegów leczniczych w zakresie kości i tkanek miękkich (np. regeneracja kości, plastyka dziąsła). Zabiegi takie mogą być konieczne do wykonania ze względu na nieprzewidywalną rekcję organizmu na wszczep i jego obciążenie koroną protetyczną.
 
Bezwzględnym warunkiem utrzymania gwarancji są:
  • wizyty kontrolne co 6 miesięcy
  • wizyty higienizacyjne co 6 miesięcy
  • diagnostyka radiologiczna okolicy implantu co 12-24 miesiące według wskazań lekarza
  • całościowe wykonanie zaleconego planu leczenia w określonym czasie, a w szczególności uzupełnienie wszystkich brakujących zębów. W przeciwnym wypadku może dochodzić do przeciążenia pozostałych zębów (w tym implantów i wykonanych na nich prac protetycznych).
 
Gwarancja nie obejmuje:
  • Pacjentów z bruksizmem (zgrzytanie zębami),
  • urazów mechanicznych 
  • uprawianie sportów kontaktowych wysokourazowych,
  • naturalnego zaniku kości i zmian w przyzębiu, istniejącego schorzenia mającego niekorzystny wpływ na układ żujący (np. cukrzyca, padaczka, osteoporoza, Zespół Sjogrena, leczenie biologiczne, leczenie biofosfonianami, stan po napromieniowaniu i terapii cytostatykami). 
 
Niedotrzymanie przez Pacjenta warunków gwarancji wyznaczonych przez producenta, powoduje całkowitą utratę lub ograniczenie gwarancji do 12 miesięcy (bez względu na typ implantu).
 
W Centrum Zdrowego Uśmiechu konsultacjami oraz leczeniem implanto-protetycznym zajmują się: lek.dent. Paweł Grzegorczyk, lek.dent. specjalista chirurgii stomatologicznej Paweł Zawadzki oraz  lek.dent. Krzysztof Maćkowiak