Profilaktyka – prosty sposób na zdrowe i piękne zęby

 diagnostyka  dziewczyna czyści zęby nicią_a

Musimy pamiętać, że zdrowie naszych zębów nie jest przypadkiem. Jest to rezultat zabiegów higienicznych i regularnych wizyt u stomatologa. Codzienne czyszczenie zębów przynajmniej rano i wieczorem, płukanie jamy ustnej płynem czy żucie gum bezcukrowych po posiłkach to proste czynności, które znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia próchnicy.

Wizyty w gabinecie stomatologicznym raz na pół roku gwarantują wczesne zdiagnozowanie i skuteczne wyleczenie chorych zębów. Przed wizytą u stomatologa warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów higienizacji: ściągnięcia kamienia nazębnego, szczotkowania pastą, usunięcia nalotów metodą piaskowania oraz fluoryzacji kontaktowej.

Profilaktyka jest najlepszym i najtańszym sposobem leczenia. Wczesne wykrycie próchnicy w jej początkowym stadium sprawia, że leczenie jest krótsze, tańsze i skuteczniejsze.

——————————————————————————————————-

Autor: 

IMG_0276b   lekarz stomatolog Centrum Zdrowego Uśmiechu Piotr Boryczka

 

2 myśli nt. „Profilaktyka – prosty sposób na zdrowe i piękne zęby

 1. Zosia Kowalska

  To wszystko prawda, ale co Pan powie na przypadki w których pacjenci regularnie myją zęby, używają płukanek, chodzą regularnie do stomatologa, a zęby mają bardzo brzydkie.

  Odpowiedz
  1. admin

   „Brzydkie” to oczywiście pojęcie względne. Zęby mogą być „brzydkie” bo są krzywe, albo przebarwione, albo mają stare, nieestetyczne wypełnienia lub samo szkliwo na zębie jest wadliwe od momentu powstawania zawiązków zębów. Kolejną przyczyną „ brzydkich” zębów może być zażywanie niektórych leków. Reasumując Pani odczucia, radzę zmienić lekarza … Nowoczesna stomatologia odrzuca pojęcie „brzydkie zęby”, ponieważ znajduje rozwiązania na każdy problem w jamie ustnej. Jeśli obecny dentysta nie jest w stanie zaproponować takich właśnie rozwiązań, to znaczy, że może o nich po prostu nie wie. Warto skorzystać z usług nowoczesnej kliniki stomatologicznej, w której zespół specjalistów podejmie wieloetapowe leczenie, aby osiągnąć spodziewany efekt, satysfakcjonujący Pacjenta. Być może również zabiegi stosowane w ramach codziennej higieny są źle wykonywane, np. wielu ludzi nie umie właściwie szczotkować zębów, nie wie, że przed szczotkowaniem należy oczyścić przestrzenie międzyzębowe stosując nitkę dentystyczną, a już tylko nieliczni skłonni są usunąć osad z języka czy wypłukać usta płynem. W naszej Klinice instruktaż higieny jamy ustnej to standardowa procedura podczas każdej wizyty w gabinecie higienistki stomatologicznej. Wiadomo też, że zdrowe i piękne zęby to wypadkowa wielu czynników. To, co zależy od nas to: zdrowa dieta i wzorowa codzienna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologa i higienistki. Czynnikiem, na który nie mamy wpływu, są uwarunkowania genetyczne. Są osoby, które mają zdrowe, białe i proste zęby przy minimalnym „nakładzie pracy”, inni muszą o nie bardziej dbać, a i tak efekty są niewystarczające. Nowoczesna stomatologia potrafi jednak wykreować piękny uśmiech u każdego. Trzeba tylko trafić w dobre ręce… lek. stom. Piotr Boryczka

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.