System Clear-Aligner

Powrót doOferta specjalnastrony wyżej
Clear Aligner® to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.
 
Nakładki wykonywane są metodą termoformowania na urządzeniach firmy Scheu Dental w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie kraju, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane i porównywalne cenowo a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.
 
Nakładki są przezroczyste, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.
 
Przebieg leczenia:
 
1. Konsultacja 
Przebieg leczenia metodą Clear Aligner rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który w dyskusji rozpozna Twój konkretny przypadek. Metoda ta wykorzystywana jest w coraz bardziej posuniętych wadach, jednak dopiero na konsultacji lekarz będzie mógł ocenić czy dany przypadek kwalifikuje się do leczenia metodą Clear Aligner.
 
Na podstawie wstępnej diagnozy i rozmowy z Pacjentem lekarz będzie mógł również wstępnie ocenić czas trwania i koszt leczenia. Podczas konsultacji Pacjenci mogą również poznać dokładniej metodę i uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.
 
2. Ustalenie indywidualnego planu leczenia – diagnostyka i pobranie wycisku.
Dla prawidłowego i skutecznego przebiegu leczenia niezbędna jest precyzyjna diagnoza i oszacowanie możliwych do osiągnięcia efektów. Dla wstępnej diagnozy nasilenia wady zgryzu wykonane zostaną zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, a następnie pobrany zostanie wycisk żuchwy i szczęki. W oparciu o pierwszy wycisk wykonany zostanie set-up łuków zębowych, analiza cyfrowa oraz symulacja wyników leczenia. Dzięki temu już na tym etapie lekarz będzie mógł bardzo precyzyjnie i szczegółowo określić plan leczenia. Polega on na dokładnym wyliczeniu ilości etapów potrzebnych do osiągnięcia założonych efektów, określeniu czasu trwania leczenia i kosztów z nim związanych.
 
3. Wykonanie nakładek
Na podstawie planu leczenia wykonywany jest zestaw nakładek na pierwszy etap leczenia. Pierwszy zestaw składa się z trzech nakładek o różnych grubościach (nakładka soft-0,5;  nakładka medium-0,625; nakładka hard-0,75), tłoczonych na wcześniej  przygotowanym modelu. Nakładki wykonywane są techniką termoformowania w specjalistycznych laboratoriach posiadających licencję firmy Scheu Dental. Wykonane są z miękkiego, biokompatybilnego tworzywa, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu noszenia nakładek.
 
4. Leczenie
Proces leczenia metodą Clear Aligner polega na nałożeniu i noszeniu otrzymanych nakładek. Pacjent nosi kolejno nakładki o różnych grubościach, każdą przez okres jednego tygodnia.
Nakładki Clear Aligner minimalizują niedogodności związane z procesem leczenia, są wygodne i niewidoczne. Ich przewaga polega także na tym, że można je łatwo zdjąć. Można je zdejmować na przykład do jedzenia czy picia barwiących i gorących napojów, w celu ochrony przed przebarwieniami, a także podczas higieny jamy ustnej. W celu osiągnięcia założonych efektów powinny być jednak noszone przez co najmniej 20 godzin dziennie.
 
Po upływie 3 tygodni konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego. Podczas tej wizyty kontroluje się postępy w leczeniu, pobierany jest kolejny wycisk i wykonywany jest kolejny zestaw nakładek. Dzięki regularnym kontrolom oraz kolejnym zestawom nakładek każdy proces leczenia jest bardzo precyzyjny i może być korygowany na każdym etapie. Leczenie jest bardziej skuteczne i szybsze, a efekty bardziej widoczne.
 
Skuteczność kolejnych etapów zależy od regularnych wizyt u lekarza prowadzącego i stosowania się do jego wskazówek, w szczególności czasu noszenia nakładek.
 
5. Stabilizacja zębów w nowej pozycji
Ostatnim etapem leczenia, równie istotnym, bo stabilizującym osiągnięte wyniki i zapobiegającym nawrotowi wady, jest faza retencji. W leczeniu ortodontycznym zaplanowanie i realizacja fazy retencyjnej to bardzo ważne czynności. Należy sobie uświadomić, że retencja jest integralną częścią leczenia i nie można jej bagatelizować. Aby nie doszło do nawrotu wady nakładki należy nosić solidnie wg. harmonogramu:
  • w pierwszym roku po aktywnym leczeniu nakładki retencyjne nosi się jak najdłużej w ciągu dnia i bezwzględnie przez całą noc;
  • w drugim roku po aktywnym leczeniu nakładki retencyjne nosi się przez około 16 godzin na dobę;
  • po drugim roku nakładki retencyjne nosi się tylko na noc.
 
Długość okresu retencji zależy od tego, jak bardzo nasilona była wada zgryzu, jak długo trwało leczenie oraz od innych indywidualnych czynników. Po zakończonym leczeniu aktywnym należy zgłaszać się na wizyty kontrolne co pół roku. Wykorzystywane do stabilizacji retainer’y są bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów – są niewidoczne i nie przeszkadzają Pacjentom w mówieniu, co stanowi ich ogromną zaletę.
 

Więcej informacji na temat leczenia metodą Clear-Aligner znajdą Państwo tutaj: http://clearaligner.pl/